sadsad x
asdasd

Civan Hıyar Tohumu

Uzun (30 cm)

Yüksel Tohum
Fiyat
:
27,00 TL
Havale ile
:
27,00 TL
Seçiniz
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ürün Detayı
  • Yorumlar (0)
  • Hıyar yetiştirmek bir sanattır, hıyarın tarihçesini bilmek de büyük bir saygı gerektirir. Bu sebzeler nereden geliyor bilemiyoruz diyenlere, Civan Hıyar Tohumu’nun %100 doğal olduğunu ve yerli sermayeden geldiğini belirterek başlayalım söze. Hıyarın geldiği yer ise, bundan tam 5000 yıl öncesinin Hindistan’ı… Ortaçağda Colombus’un Yeni Dünya’ya tanıttığı bu sebze nasıl günümüze ulaşmıştır? Pek tabii ki hep yetiştirilerek..

    Hıyar yetiştirmek çok kolaydır demiyoruz, emek işidir diyoruz. Gerçi bunu asıl düşünmesi gerekenler, çiçeği burnunda bir sebzeyi pazar yerine yetiştirmek zorunda olan büyük üreticiler… Ama onlar da işlerini bilirler, çünkü kurakta ne yapmak gerekir, ayazda ne yapmak gerekir, bunlar hep matematik işidir ve tecrübe gerektirir. İlk kez yetiştirecekseniz bu işten korkmayın; zorlu ve çetin hava şartlarında büyütmeyecekseniz, hobi bahçenizde, evinizin balkonunda yetiştirecekseniz Civan Hıyar Tohumu emeğinizin karşılığını alabileceğiniz cömertliktedir.

    30-32 cm'i bulan Civan Hıyar Tohumu’ndan yetişen bir meyve ihracata uygundur aynı zamanda. Yani binlerce yıldır dünyayı dolaşan hıyarı, dilerseniz bu tecrübeniz ile daha çok miktarda yetiştirebilirsiniz. Hatta dünyanın istediğiniz ülkesine göndererek dolaşımını sağlayabilir, hıyarın ömrün bir 5000 yıl daha uzatabilirsiniz. Neden olmasın ki… Yapanlara saygı duyarız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.